Nivo Slider

АУРОТАЗ-Р

Про препарат Статті та дослідження Інструкція Документи

Комбінований препарат Ауротаз-РКомбінований препарат. Являє собою комбінацію антисинегнійного уреїдопеніциліна 5-го покоління пиперациллина з тазобактамом у співвідношенні 8:1. Є найбільш потужним з інгібіторозахищених пеніцилінів.

Піперацилін - бактерицидний напівсинтетичний антибіотик широкого спектру дії, пригнічує синтез клітинної стінки мікроорганізмів.

Тазобактам - інгібітор бета-лактамаз (в т.ч. плазмідні та хромосомні), які найчастіше є причиною стійкості до пеніцилінів і цефалоспоринів (в т.ч. цефалоспоринів III - IV поколінь). Присутність тазобактама значно розширює спектр дії піперациліну за рахунок прояву власної антибактеріальної активності.

До Ауротазу-Р чутливі більшість штамів мікроорганізмів.

Показання до застосування

застосування препарату АУРОТАЗ-РАуротаз-Р застосовують при лікуванні системних та / або локальних бактеріальних інфекційних процесів, викликаних грампозитивної і грамнегативної аеробної та анаеробної флорою, чутливою до піперациліну або піперацилін / тазобактаму.

У дорослих, та пацієнтів похилого віку

  • Інфекції нижніх дихальних шляхів (включаючи госпітальну пневмонію);
  • Неускладнені та ускладнені інфекції сечовивідних шляхів (включаючи пієлонефрит);
  • Неускладнені та ускладнені інфекції шкіри і м'яких тканин (абсцес, інфіковані трофічні виразки);
  • Інтраабдомінальні інфекції;
  • Бактеріальна септицемія;
  • У комбінації з аміноглікозидами застосовують при лікуванні хворих з лихоманкою, яка виникла на фоні нейтропенії.

У віці від 2 до 12 років:

  • У комбінації з аміноглікозидами застосовують при лікуванні хворих з лихоманкою, яка виникла на фоні нейтропенії;
  • Інтраабдомінальні інфекції, включаючи ускладнені форми гострого апендициту, з поширеним розлитим перитонітом; з апендикулярного інфільтратом, пов'язаним з абсцедуванням.

Змішані інфекції (викликані грампозитивної і грамнегативної аеробної та анаеробної флорою).

Фармакокінетика.

Всмоктування. Середні значення концентрації піперациліну та тазобактаму в плазмі крові в рівноважному стані наведені в таблицях 1 і 2. Максимальні концентрації піперациліну та тазобактаму в плазмі крові досягається відразу ж після завершення введення. Концентрація пиперациллина, введеного в комбінації з тазобактамом, схожа з такою при введенні пиперациллина в еквівалентній дозі у вигляді монотерапії.

Рівень рівноважної концентрації в плазмі у дорослих після 5 - хвилинного введення піперациліну та тазобактаму.

Рівень концентрації пиперациллина в плазмі крові (мкг/мл).

Таблиця 1

Доза піперациліну / тазобактаму 5 хв* 0,5 год 1 год 2 год 3 год 4 год
4,5 г 364 165 92 37 16 7
Рівень концентрації пиперациллина в плазмі крові (мкг/мл)
4,5 г 34,3 17,9 10,8 4,8 2,0 0,9

* Закінчення 5 - хвилинного введення.

Рівень рівноважної концентрації в плазмі крові у дорослих після 30 - хвилинного введення піперациліну та тазобактаму.

Рівень концентрації пиперациллина в плазмі крові (мкг/мл):

Таблиця 2

Доза піперациліну / тазобактаму 30 хв* 1 год 1,5 год 2 год 3 год 4 год
4,5 г 298 141 87 47 16 7
Рівень концентрації пиперациллина в плазмі крові (мкг/мл)
4,5 г 33,8 17,3 11,7 6,8 2,8 1,3

* По закінченню 30 - хвилинного введення.

Ауротаз-Р в КиєвіРозподіл.

Зв'язування з білками як піперациліна, так і тазобактаму становить приблизно 30%, при цьому присутність тазобактама не впливає на зв'язування пиперациллина, а присутність пиперациллина - на зв'язування тазобактаму. Піперацилін / тазобактам широко розподіляються в тканинах і рідинах організму, в тому числі в слизовій оболонці кишечника, слизовій оболонці жовчного міхура, легенях, жовчі, в репродуктивній системі жінки (матці, яєчниках і фаллопієвих трубах) і кістках. Середні концентрації в тканинах становлять від 50 до 100% концентрації в плазмі крові. Даних про проникнення через гематоенцефалічний бар'єр немає.

Метаболізм.

В результаті метаболізму пиперациллин перетворюється на діетиловий похідне, що виявляє низьку активність, тазобактам - в неактивний метаболіт.

Виведення.

Ауротаз-Р виводиться нирками за допомогою клубочкової фільтрації та канальцевої секреції. Піперацилін швидко виводиться в незміненому вигляді, 68 % прийнятої дози виявляється в сечі. Тазобактам і його метаболіти швидко виводяться за допомогою ниркової екскреції, 80% прийнятої дози виявляється в незміненому вигляді, а залишився кількість - у вигляді метаболітів. Після чого подальша екскреція пиперациллина, тазобактама і дез -етил- пиперациллина з жовчу незначна.

Після призначення одноразової і повторних доз препарату Ауротаз -Р здоровим добровольцям період напіввиведення піперациліну та тазобактаму з плазми крові варіював від 0,7 години до 1,2 години і не залежав від дози препарату чи тривалості інфузії. При зниженні кліренсу креатиніну період напіввиведення піперациліну та тазобактаму подовжується.

Порушення функції нирок. При зниженні кліренсу креатиніну період напіввиведення піперациліну та тазобактаму збільшується. При зниженні кліренсу креатиніну нижче 20 мл / хв період напіввиведення піперациліну та тазобактаму зростає відповідно в 2 і 4 рази в порівнянні з пацієнтами з нормальною функцією нирок. Під час гемодіалізу виводиться від 30 до 50 % піперациліну та 5 % дози тазобактаму у формі метаболіту. При проведенні перитонеального діалізу виводиться відповідно близько 6 і 21% піперациліну та тазобактаму, причому 18% тазобактаму виводиться у формі його метаболіту.

Порушення функції печінки. Хоча у пацієнтів з порушенням функції печінки період напіввиведення піперациліну та тазобактаму збільшується , корекції дози не потрібно.

Спосіб застосування та дози. 

Перед застосуванням препарату слід зробити шкірну пробу на переносимість. Ауротаз-Р необхідно вводити внутрішньовенно крапельно протягом приблизно 20-30 хв або струмінно повільно як мінімум протягом 3-5 хв.

У хворих у стані нейтропенії лихоманка найчастіше буває ознакою інфекції. У даному випадку можна почати емпіричну терапію препаратом Ауротаз -Р до того, як будуть відомі результати посіву на чутливість до антибіотиків.

У дорослих і дітей старше 12 років з нормальною функцією нирок.

Рекомендована добова доза становить 12 г піперациліну/1,5 г тазобактаму, тобто 4,5 г препарату Ауротаз-Р кожні 8 годин (3 рази на добу). Загальна доза препарату Ауротаз -Р залежить від тяжкості та від обмеження поширення інфекції і може змінюватися від 2 г/0,25 г (2 г піперацилін/0,25 г тазобактам) до 4,5 г (4 г піперацилін/0,5 г тазобактам) кожні 6-8 годин (3-4 рази на добу).

Для хворих з лихоманкою , яка виникла на фоні нейтропенії, рекомендована доза становить 4,5г препарату Ауротаз-Р (комбінований антибактеріальний препарат: 4 г піперациліну/0,5 г тазобактаму) кожні 6 годин (4 рази на добу) в комбінації з аміноглікозидами.

У пацієнтів літнього віку з нормальною функцією нирок можна застосовувати таку ж рекомендовану добову дозу препарату Ауротаз-Р, як і дорослим (крім випадків порушення функції печінки).

Застосування хворим (дорослі, пацієнти літнього віку і діти старше 12 років) з нирковою недостатністю.

При призначенні препарату хворим з нирковою недостатністю або хворим, які знаходяться на гемодіалізі, необхідно скоригувати дози і інтервал між ними залежно від ступеня ниркової недостатності.

Для пацієнтів з нирковою недостатністю рекомендуються дози, наведені в таблиці.

Таблиця 3

Кліренс креатиніну (мл/хв) Рекомендована доза препарату Ауротаз–Р (Комбінований антибактеріальний препарат)
20–80 4,5 г кожні 8 годин
< 20 4,5 г кожні 12 годин

Для пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, максимальна добова доза становить 8г/1г пиперациллина / тазобактаму. Оскільки під час гемодіалізу 30-50% пиперациллина видаляється через 4 години, необхідно призначати додатково 2г / 0,25 г піперациліну / тазобактаму після кожного сеансу діалізу. Підібрати дози для пацієнтів з нирковою та печінковою недостатністю може допомогти визначення концентрації препарату Ауротаз-Р в сироватці крові.

Дітям у віці від 2 до 12 років з нормальною функцією нирок.

Ауротаз-Р рекомендується застосовувати тільки при нейтропенії або при ускладненій формі гострого апендициту.

При нейтропенії. Хворим з лихоманкою, яка виникла на фоні нейтропенії, в комбінації з аміноглікозидами: для дітей з нормальною функцією нирок і масою тіла менше 50 кг доза повинна становити 90 мг (80 мг піпераціліну/10 мг тазобактаму) / кг маси тіла кожні 6часов в комбінації з відповідною дозою аміноглікозидів, не перевищуючи 4,5 г (4 г піперациліну/0,5 г тазобактаму) кожні 6 годин (4 рази на добу). Дітям з масою тіла більше 50 кг призначають дозу як для дорослих і вводять препарат у комбінації з аміноглікозидами у відповідній дозі.

При ускладненій формі гострого апендициту

Для дітей з масою тіла до 40 кг і нормальною функцією нирок рекомендована доза становить 112,5 мг Ауротаз -Р (комбінований антибактеріальний препарат 100 мг піперацілліна/12,5 мг тазобактаму) / кг маси тіла кожні 8 годин, не перевищуючи 4,5 г (4 г піперациліну / 0,5 г тазобактаму) кожні 8 годин (3 рази на добу).

Дітям з масою більше 40 кг та нормальною функцією нирок призначають дозу як для дорослих.

Дітям у віці від 2 до 12 років з нирковою недостатністю.

При призначенні препарату хворим з нирковою недостатністю необхідно скоригувати дози і інтервал між ними залежно від ступеня ниркової недостатності.

Для пацієнтів з нирковою недостатністю рекомендуються дози, наведені в таблиці.

Таблиця 4

Кліренс креатиніну (мл/хв) Рекомендована доза Ауротаз-Р Кількість введень Максимальна добова доза
≥40 Підбір дози не потрібен  
 
20-39 90мг (80мг пиперациллина/ 10мг тазобактама) / кг маси тіла Кожні 8 годин Сумарна доза не більше 12 г / 1,5 г на добу
<20 90мг (80мг пиперациллина/ 10мг тазобактам ) / кг маси тіла Кожні 12 годин Сумарна доза не більше 8 г / 1 г на добу

Рекомендовану дозу для дітей з масою тіла < 50 кг - 45 мг, які перебувають на гемодіалізі, (40 мг піперацилін/5 мг тазобактам) / кг маси тіла на добу - вводять кожні 8 годин.

Вищезазначені зміни дозування лише приблизні. Кожному пацієнту необхідно провести ретельний моніторинг для визначення ознак токсичності лікарського засобу.

Дозу і кількість введень препарату потрібно відповідно скоригувати.

Застосування хворим з печінковою недостатністю.

Для хворих з печінковою недостатністю не потрібно індивідуально підбирати дози Ауротаз-Р. Тривалість терапії. Хворим з лихоманкою , яка виникла на фоні нейтропенії , введення препарату слід продовжувати як мінімум протягом 48 годин після зникнення клінічних ознак і симптомів інфекції. Для іншої патології тривалість терапії визначається тяжкістю інфекційного процесу, а також динамікою клінічних та бактеріологічних показників.

При ускладненій формі гострого апендициту дітям від 2 до 12 років рекомендується проводити лікування мінімум 5, а максимум 14 днів.

Рекомендації зі змішування і розведення

Тільки для внутрішньовенного введення.

Для внутрішньовенного струминного введення вміст флакона, що містить 4,5 г препарату , розводять в 20 мл одного з розчинів (використовують стерильну голку і шприц, неруйнівний метод). Для приготування розчину для внутрішньовенного введення як розчинник використовують 0,9 % розчин натрію хлориду, 5 % розчин глюкози, стерильну воду для ін'єкцій. Струшують до повного розчинення. Речовина розчиняється повністю, не залишаючи ніякого нерозчиненого залишку. Отримуємо прозорий безбарвний або злегка жовтуватого кольору розчин. Дозу слід вводити протягом 3-5 хв.

Для внутрішньовенного краплинного введення вміст флакона, що містить 4,5 г препарату , розводять в 20 мл 0,9 % розчину натрію хлориду, далі одержаний розчин можна розвести до бажаного обсягу (наприклад від 50 мл до 500 мл) одним із сумісних розчинників для внутрішньовенного введення.

Таблиця 5

Дозування/флакон (піперацилін/тазобактам Необхідний об'єм розчинника Ауротаз-Р необхідний обсяг розчинника 0,9 % натрію хлориду. Для внутрішньовенного введення протягом 30 хв Ауротаз-Р отримана концентрація
4 г + 0,5 г 20 мл 100 мл 45 мг/мл
 
 
150 мл 30 мг/мл


Струшують до повного розчинення. Речовина розчиняється повністю, не залишаючи ніякого нерозчиненого залишку отримуємо прозорий безбарвний або злегка жовтуватого кольору розчин. Дозу слід вводити протягом 30 хв.

Приготування розчину для перекладу сухий лікарської форми в рідку необхідно виконувати в стерильних умовах.

Побічні ефекти.

У більшості випадків побічні дії при застосуванні препарату Ауротаз-P були важкими (діарея, нудота, блювання, висип), переносилися пацієнтами, не потребуючи скасування. Частота виникнення побічних реакцій становить > 1/100 - < 1/10.

Дані про побічні реакції, наведені нижче, класифіковані за класами систем органів і частоті їх виникнення. Застосовують таку класифікацію за частотою виникнення побічних ефектів: дуже часто (> 1/10), часто (> 1/100-< 1/10); нечасто (>1/1000 - <1/100), рідко (>1/10000 - <1/1000), дуже рідко (<1/ 10000).

Таблиця 6

Класи систем органів Побічні ефекти
Інфекційні і паразитарні захворювання
Нечасто Грибкова суперінфекція (Candidal superinfection)
Кровотворна та лімфатична система:
Нечасто Лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія
Рідко Анемія, кровотечі (включаючи пурпуру, носові кровотечі, збільшення часу кровотечі), еозинофілія, гемолітична анемія
Дуже часто Агранулоцитоз, позитивна пряма реакція Кумбса, панцитопенія, збільшення часткового тромбопластинового часу, збільшення протромбінового часу, тромбоцитоз
Порушення імунної системи:
Нечасто Реакції гіперчутливості
Рідко Анафілактичні/анафілактоїдні реакції (включаючи анафілактичний шок)
Порушення метаболізму та харчування:
Дуже часто Гіпоальбумінемія, зниження рівня глюкози сироватки крові, гіпопротеїнемія, гіпокаліємія
Розлади нервової системи:
Нечасто Головний біль, безсоння
Рідко Запаморочення, слабкість
Дуже часто Галюцинації
Порушення серцево-судинної системи:
Нечасто Артеріальна гіпотензія, флебіт, тромбофлебіт, відчуття жару
Рідко Тахікардія, аритмія
Шлунково-кишкові порушення:
Часто Діарея, нудота, блювота
Нечасто Запори, диспепсія, жовтяниця, стоматит
Рідко Біль у животі, псевдомембранозний коліт, сухість у роті
Порушення гепатобіліарної системи:
Нечасто Збільшення рівня гамаглутамілтрансферази сироватки крові, підвищені показники АСТ або АЛТ і / або позитивна серологічна реакція при гепатиті В або С зумовили більший ризик розвитку печінкових побічних явищ в обох групах, білірубіну, лужної фосфатази
Порушення дихальної системи:
Рідко Задишка
Порушення ЛОР органів:
Рідко Риніт
Ураження шкіри та підшкірної клітковини:
Часто Висипання
Нечасто верблячка, кропив'янка
Рідко Бульозний дерматит, поліморфна еритема, екзема
Дуже рідко Синдром Стівена-Джонсона, токсичний епідермоліз
Порушення опорно-рухової системи:
Рідко Артралгія, м'язова слабкість
Порушення функції нирок і сечовидільних шляхів:
Нечасто Підвищення креатиніну сироватки крові
Рідко Інтерстиціальний нефрит, ниркова недостатність
Дуже рідко Підвищення рівня азоту сечовини крові
Загальні порушення та реакції у місці введення препарату:
Нечасто Жар, реакції у місці введення
Рідко Судоми, озноб

При застосуванні у високих дозах у пацієнта може розвинутися гіпернатріємія, тремор, енцефалопатія (особливо у пацієнтів з нирковою недостатністю). У хворих на муковісцидоз лікування Піперацилін підвищувало ймовірність виникнення лихоманки і висипань.

Вплив на результати лабораторних та інших діагностичних досліджень.

Введення препарату Ауротаз-Р може призвести до хибнопозитивної реакції на глюкозу в сечі при використанні реакції з солями міді, що характерно і для інших пеніцилінів. Рекомендується використовувати методи визначення глюкози, обгрунтовано на ферментативном окисленні глюкози.

Особливості використання:

Перед початком лікування препаратом Ауротаз-Р необхідно детально вивчити анамнез хворого наявність реакцій гіперчутливості до пеніцилінів і цефалоспоринів, а також до інших алергенів.

При застосуванні препаратів пеніцилінової групи повідомлялося про тяжкі і рідко - летальні реакції гіперчутливості (анафілаксії) у хворих, які отримували лікування пеніцилінами. Важкі алергічні реакції можуть вимагати припинення введення антибіотиків, призначення адреналіну та інших невідкладних заходів.

Викликаний антибіотиками псевдомембранозний коліт може проявлятися важкої, постійної діареєю, яка може загрожувати життю хворого. Псевдомембранозний коліт може початися вчасно або після антибактеріального лікування.

У деяких хворих, які отримували бета - лактамні антибіотики, виникали кровотечі. Іноді ці реакції супроводжувалися змінами лабораторних параметрів згортання крові, таких як час згортання крові, агрегація тромбоцитів і протромбіновий час, частіше вони виникали у хворих з нирковою недостатністю. Якщо виникають ознаки кровотечі, слід припинити антибіотикотерапію і призначити відповідне лікування.

Під час застосування препарату Ауротаз-Р можливий хибнопозитивний результат проби на глюкозу в сечі при використанні методу, заснованого на відновленні іонів міді. Тому рекомендується проводити пробу, в основі якої лежить ферментативне окислення глюкози.

Вміст натрію в флаконі препарату Ауротаз-Р по 4,5 г становить 217 мг (9,44 мекв), що може підвищувати загальний вміст надходження натрію в організм хворого. У хворих з низьким депо калію або у тих , хто одночасно приймає препарати, здатні знизити рівень калію, може розвинутися гіпокаліємія у таких хворих слід періодично проводити дослідження електролітів крові.

При тривалому лікуванні можуть виникати лейкопенія та нейтропенія, тому слід періодично визначати гематологічний статус хворого. При важких інфекціях можна почати емпіричну терапію препаратом Ауротаз -Р до того, як будуть відомі результати посіву на чутливість до антибіотиків. Короткочасне застосування високих доз антибіотиків для лікування гонореї може маскувати або відстрочити симптоми інкубаційного періоду сифілісу, тому перед початком антибактеріальної терапії хворого гонореєю необхідне обстеження з метою виявлення сифілісу. Для дослідження зразка для виявлення бактерій сифілісу використовують темнопольний мікроскоп.

З обережністю призначають препарат пацієнтам віком від 65 років.

У період лікування не слід вживати алкоголь.

<< Назад


«Ауробіндо Фарма Лімітед»


Головна

Про компанію

Продукти

Маркетинг

Новини

Фармаконагляд

Контакти

Зворотній зв'язок


Задати питання
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

Наші контакти


Представництво компанії «Ауробіндо Фарма Лімітед» в Україні

02095 м. Київ,
вул. Дніпровська Набережна 14-Б, оф. 304

+38 097 538-80-80
auroinfoukr@gmail.com
www.aurobindo.com.ua