Nivo Slider

Бе-Стеді

Про препарат Статті та дослідження Інструкція Документи

Реєстраційне посвідчення: UA/11611/01/01 UA/11611/01/02 UA/11611/01/03
Наказ МОЗ №837 від 15.08.2016
Термін дії реєстраційного посвідчення: з 15.08.2016 по 15.08.2021
Заявник: Ауробіндо Фарма Лтд, Індія
Міжнародне непатентоване найменування: Betahistine
Склад діючих речовин: 1 таблетка містить 24 мг бетагістинудигідрохлориду
АТС код: N07CA01
Умови відпуску: за рецептом
Термін придатності: 3 роки.
Дозволено рекламування: Ні   

ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування лікарського засобу

БЕ-СТЕДІ
(BE-STEDY)

Склад:
діюча речовина: betahistine;
1 таблетка містить 8 мг або 16 мг, або 24 мг бетагістинудигідрохлориду;
допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, маніт (Е 421), повідон, кросповідон, кислота лимонна безводна, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, кислота стеаринова.

Лікарська форма. Таблетки.
Основні фізико-хімічні властивості:
таблетки по 8 мг:білі або майже білі таблетки круглої форми з плоскою поверхнею без оболонки, з тисненням символу «Х» з одного боку та «87» – з іншого;
таблетки по 16 мг:білі або майже білі таблетки круглої форми без оболонки, з тисненням символу «Х»і лінією розлому з одного боку та «88» – з іншого;
таблетки по 24 мг:білі або майже білі таблетки круглої форми без оболонки, з тисненням символу «Х» і лінієюрозломуз одного боку та «89» – з іншого.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування вестибулярних порушень.
Код АТX N07C A01.

Фармакологічні властивості.
Фармакодинаміка.
Механізм дії бетагістину вивчений лише частково. Існує декілька достовірних гіпотез, які були підтверджені даними досліджень, проведеними на тваринах та за участю людей.
Вплив бетагістину на гістамінергічну систему.
Встановлено, що бетагістин частково проявляє агоністичну активність щодо Н1-рецепторів, а також антагоністичну активність щодо Н3-рецепторів гістаміну в нервовій тканині та має незначну активність щодо Н2-рецепторів гістаміну. Бетагістин збільшує обмін та вивільнення гістаміну шляхом блокування пресинаптичних Н3-рецепторів та індукції процесу зниження кількості відповідних Н3-рецепторів.
Бетагістин може збільшувати кровотік у кохлеарній зоні, а також у всьому головному мозку.
Фармакологічні дослідження на тваринах продемонстрували покращення кровообігу в судинах striavascularisвнутрішнього вуха, можливо, за рахунок розслаблення прекапілярнихсфінктерів у системі мікроциркуляції внутрішнього вуха. Бетагістин також продемонстрував збільшення мозкового кровотоку в організмі людини.
Бетагістин сприяє вестибулярній компенсації.
Бетагістин прискорює відновлення вестибулярної функції після однобічної нейректомії у тварин, стимулюючи і сприяючи процесу центральної вестибулярної компенсації. Цей ефект характеризується посиленням регуляції обміну і вивільнення гістаміну та реалізується в результаті антагонізму H3-рецепторів. У людей під час лікування бетагістином також зменшувався час відновлення вестибулярної функції після нейректомії.

Бетагістин змінює активність нейронів у вестибулярних ядрах.
Було також встановлено, що бетагістин має дозозалежнийінгібуючий вплив на генерацію пікових потенціалів у нейронах латеральних і медіальних вестибулярних ядер.
Фармакодинамічні властивості бетагістину, як це було показано у тварин, можуть забезпечити позитивний терапевтичний ефект препарату в вестибулярній системі.
Ефективність бетагістину була показана під час досліджень у пацієнтів з вестибулярним запамороченням та хворобою Меньєра, що було продемонстровано шляхом зменшення тяжкості та частоти нападів запаморочення.
Фармакокінетика.
Всмоктування.
При пероральному введенні бетагістин швидко і практично повністю всмоктується в усіх відділах шлунково-кишкового тракту. Після всмоктування препарат швидко і майже повністю метаболізується з утворенням метаболіту 2-піридилоцтової кислоти. Рівень концентрації бетагістину у плазмі крові дуже низький. Тому всі фармакокінетичні аналізи проводяться шляхом вимірювання концентрації метаболіту 2-піридилоцтової кислоти у плазмі і сечі.
При прийомі препарату з їжею максимальна концентрація (Cmax) препарату нижча, ніж при прийомі натще. При цьому повне всмоктування бетагістину ідентичне в обох випадках, що вказує на те, що прийом їжі лише уповільнює процес всмоктування препарату.
Розподіл.
Відсоток бетагістину, що зв’язується з білками плазми крові, становить менше 5 %.
Біотрансформація.
Після всмоктування бетагістин швидко і майже повністю метаболізується у 2-піридилоцтову кислоту (яка не має фармакологічної активності).
Після прийому бетагістину всередину концентрація 2-піридилоцтової кислоти у плазмі крові (та в сечі) досягає свого максимуму через 1 годину після прийому препарату та зменшується з періодом напіввиведення близько 3,5 години.
Виведення.
2-піридилоцтова кислота швидко виводиться з сечею. При прийомі препарату в дозуванні          8-48 мг близько 85 % початкової дози виявляється в сечі. Виведення бетагістину нирками або з калом є незначним.
Лінійність.
Швидкість відновлення залишається постійною при пероральному прийомі 8-48 мг препарату, вказуючи на лінійність фармакокінетики бетагістину, і дає можливість припустити, що задіяний метаболічний шлях є ненасичуваним.

Клінічні характеристики.
Показання. 

Хвороба і синдром Меньєра, які характеризуються трьома основними симптомами:
–    запамороченням, що іноді супроводжується нудотою і блюванням;
–    зниженням слуху (туговухістю);
–    шумом у вухах.
Симптоматичне лікування вестибулярного запамороченнярізногопоходження.

Протипоказання.
Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату.
Феохромоцитома.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.
Досліджень invivo, щодо вивчення взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводили.      З огляду на дані дослідження invitro не очікується пригнічення активності ферментів цитохрому P450 invivo.
Дані, отримані в умовах invitro, свідчать про пригнічення метаболізму бетагістину препаратами, що інгібують  активність моноаміноксидази (МАО), у тому числі підтипу В МАО (наприклад селегіліном). Рекомендуєтьсядотримуватисяобережності при одночасномузастосуваннібетагістину та інгібіторів МАО (включаючивибірковопідтип В МАО).
Оскільки бетагістин є аналогом гістаміну, взаємодія бетагістину з антигістамінними препаратами теоретично може вплинути на ефективність одного з цих препаратів.

Особливості застосування.
Під час лікування препаратом необхідно ретельно контролювати стан пацієнтів з бронхіальною астмою та/або виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі.

Застосування у період вагітності або годування груддю.
Вагітність. Немає достатніх даних щодо застосування бетагістину вагітним жінкам.
Результати досліджень на тваринах є недостатніми для оцінки впливу на перебіг вагітності, розвиток ембріона/плода, пологи та постнатальний розвиток. Потенційний ризик для людини невідомий. Бетагістин не слід застосовувати у період вагітності, за винятком випадків безперечної потреби.
Період годування груддю. Невідомо, чи проникає бетагістин у грудне молоко людини. Досліджень на тваринах щодо проникнення бетагістину в молоко не проводили. Користь від застосування препарату для матері слід співвідносити з перевагами годування груддю і потенційним ризиком для дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.
Бетагістин показаний для лікування синдрому Меньєра, що характеризується тріадою основних симптомів: запамороченням, зниженням слуху, шумом у вухах, – а також для симптоматичного лікування вестибулярного запаморочення. Обидва стани можуть негативно впливати на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами. За даними клінічних досліджень, що вивчали вплив препарату на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами, бетагістин не впливав або мав несуттєвий вплив на цю здатність.

Спосіб застосування та дози.
Добова доза для дорослих становить 24-48 мг, рівномірно розподілена для прийому протягом доби.

Таблетки по 8мг Таблетки по 16мг Таблетки по 24мг
1-2 таблетки 3 рази на добу ½-1 таблетка 3 рази на добу 1 таблетка 2 рази на добу

Дозу слід підбирати індивідуально, залежно від ефекту. Зменшення симптомів інколи спостерігається тільки після двох-трьох тижнів лікування. Найкращі результати інколи досягаються при прийомі препарату протягом кількох місяців. Існують дані про те, що призначення лікування на початку захворювання запобігає його прогресуванню та/або втраті слуху на пізніх стадіях.

Пацієнти літнього віку
Хоча на даний час дані клінічних досліджень у цій групі пацієнтів обмежені, широкий досвід застосування препарату у післяреєстраційному періоді припускає, що корекція дози для цієї популяції пацієнтів не потрібна.
Ниркова недостатність
У цій групі пацієнтів спеціальні клінічні випробування не проводилися, але відповідно до досвіду післяреєстраційного застосування корекція дози не потрібна.
Печінкова недостатність
У цій групі пацієнтів спеціальні клінічні випробування не проводилися, але відповідно до досвіду післяреєстраційного застосування  корекція дози не потрібна

Діти.
У зв’язку з недостатністю даних щодо безпеки та ефективності застосування препарату         БЕ-СТЕДІ йогоне рекомендується призначати дітям.

Передозування.
Відомо кілька випадків передозування препарату. У деяких пацієнтів спостерігалися легкі і помірні симптоми (нудота, сонливість, біль у животі) після прийому препарату в дозах до 640 мг. Серйозніші ускладнення (судоми, серцево-легеневі ускладнення) спостерігалися при навмисному прийомі підвищених доз бетагістину, особливо у поєднанні з передозуванням інших лікарських засобів.
Лікування передозування
Лікування передозування повинно включати стандартні підтримуючі заходи.

Побічні реакції.
Нижчезазначені побічні реакції спостерігалися у пацієнтів, які застосовували БЕ-СТЕДІ під час плацебо-контрольованих досліджень, з такою частотою: дуже часто (≥ 1/10), часто           (від ≥1/100 до <1/10), нечасто (від ≥1/1000 до <1/100), поодинокі (від ≥1/10000 до <1/1000), рідкісні (<1/10000).
З бокушлунково-кишкового тракту
Часто: нудота та диспепсія.
З боку нервової системи
Часто: головний біль.
З боку імунної системи
Реакції гіперчутливості, наприклад анафілаксія. 
З бокушлунково-кишкового тракту
Скарги на незначні розлади шлунка (блювання,гастроінтестинальний біль, здуття живота та метеоризм). Ці побічні ефекти зазвичай зникають при прийомі препарату з їжею або після зменшення дози. 
З боку шкіри і підшкірної клітковини
Спостерігалися реакції гіперчутливості шкіри та підшкірної жирової клітковини, зокремаангіоневротичний набряк, висипання, свербіж і кропив’янка.

Термін придатності. 3 роки.

Умови зберігання.
Зберігати в недоступному для дітеймісці при температурі не вище 25 °C.

Упаковка.
Таблеткипо 8 мг: по 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у пачці з картону.
Таблетки по 16 мг: по 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у пачці з картону.
Таблетки по 24 мг: по 10 таблеток у блістері, по 3 блістери у пачці з картону.

Категорія відпуску. За рецептом.

Виробник.
Ауробіндо Фарма Лімітед (Юніт ІІІ), Індія / Aurobindo Pharma Limited (UnitIII), India.

Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.
Сарвей № 313, № 314 Блоки I, II, III та IV БачупаліВіладж, Кутубуллапур Мандал, РанджаРедіДістрікт (А.Р), Індія / SurveyNo 313, 314, BlockI, II, III, IV, BachupallyVillage, QuthubullapurMandal, RangaReddyDistrict (A.P), India.


«Ауробіндо Фарма Лімітед»


Головна

Про компанію

Продукти

Маркетинг

Новини

Фармаконагляд

Контакти

Зворотній зв'язок


Задати питання
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

Наші контакти


Представництво компанії «Ауробіндо Фарма Лімітед» в Україні

02095 м. Київ,
вул. Дніпровська Набережна 14-Б, оф. 304

+38 097 538-80-80
auroinfoukr@gmail.com
www.aurobindo.com.ua